Rok szkolny

2015 - 2016

Wpisy
Filtry
Aktualność

Dziękujemy!

Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim dzieciom za wspólnie spędzony wakacyjny czas 🙂 Podczas wakacji odwiedzaliśmy piękne europejskie kraje. Zwiedziliśmy: Niemcy, Czechy, Francję, Holandię, Włochy, Grecję, Hiszpanię i Wielką Brytanię. Nasze kochane maluszki natomiast zwiedziły wszystkie kontynenty. Każda podróż była niezwykłą przygodą, podczas której dzieci w ciekawy sposób mogły się wiele nauczyć. Wierzymy, że ten czas był mile spędzony- bo dla nas właśnie taki był! DZIĘKUJEMY! 🙂

A już po tak odlotowych wakacjach rozpoczynamy równie odlotowy rok szkolny – zapraszamy do śledzenia naszych przedszkolnych przygód 🙂

Obecnie w roku szkolnym 2016/2017 w Kubusiowej Krainie swoją przygodę rozpoczynają 4 grupy dzieci zróżnicowane wiekowo:

dzieci 6-letnie – grupa Kubusia Puchatka
dzieci 5-letnie – grupa Tygryska
dzieci 4-letnie – grupa Hefalumpa
dzieci 3-letnie – grupa Maleństwa

dziekujemy

20160825_104235.jpg
Galeria

Hello!

Naszą ostatnią podróż odbyliśmy do kraju Robin Hooda, Królowej i agenta 007 – do Wielkiej Brytanie. Podróżując przez Anglię czerwonym autobusem poznaliśmy najważniejsze miasta i zabytki tego pięknego kraju. Zobaczyliśmy: Londyn, Liverpool, Górę Artura, Białe Klify w Dover, Zamek w Edynburgu, Wał Hadriana, Stonehenge, Groble Olbrzyma. Wszystko bardzo się nam podobało! Po ciekawej podróży dzieci wykonały piękną brytyjską flagę, w której zrobienie włożyły bardzo dużo pracy, GRATULUJEMY WYTRWAŁOŚCI! 🙂 …

Zobacz galerię
20160816_103007.jpg
Galeria

Buenos Dias!

Podróż do Hiszpanii okazała się niezwykłą przygodą! Mali Europejczycy poznali hiszpańskie symbole, zwyczaje, stolicę i inne najważniejsze miasta, wykonali piękną hiszpańską flagę. Pewnego dnia dzieci odwiedziły także arenę walk byków. Przedszkolaki na chwilę musiały zamienić się w byki i toreadorów – każdy świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Następnie wybraliśmy się do miasta Bunol, gdzie w ostatnią środę sierpnia obchodzone jest święto La Tomatina. Podczas tego święta wszyscy mieszkańcy, jak i również turyści z całego świata, obrzucają się nawzajem pomidorami. Tak więc i nasi mali podróżnicy, nie mogąc przegapić takiej świetnej zabawy, w przedszkolu urządzili festiwal pomidora! …

Zobacz galerię
Aktualność

Warsztaty adaptacyjne

Zapraszamy nowo przyjęte dzieci wraz z rodzicami na warsztaty adaptacyjne, które odbędą się 29 sierpnia 2016 od godziny 1700 do 1800.

Zapraszamy!

Aktualność

Zebranie rodziców

Informujemy, że ogólne zebranie rodziców dotyczące rozpoczynającego się roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 26 sierpnia 2016r. o godzinie 1700 w przedszkolu.

Prosimy o obecność na zebraniu.

img_6725.jpg
Galeria

Włochy

Buongiorno! W pierwszym tygodniu sierpnia wybraliśmy się do Włoch. Dzieci poznały włoskie symbole, zwyczaje oraz wykonały włoską flagę metodą malowania dziesięcioma palcami. Poznały wszystkie najważniejsze włoskie miasta: Rzym, Wenecję, Mediolan, Neapol i Pompeje. Dzieci dowiedziały się, że Pompeje zostały zniszczone przez erupcję wulkanu. Popiół wulkaniczny Wezuwiusza, który zasypał miasto, utrwalił budowle, przedmioty oraz niektóre ciała ludzi i zwierząt, co dzieci mogły obejrzeć na filmie edukacyjnym. Dzieci przeprowadziły także eksperyment z wulkanem.

Przedszkolaki poznały Pinokia – drewnianego pajacyka stworzonego przez włoskiego pisarza Carla Collodiego. W kulinarny czwartek dzieci upiekły pyszną włoską pizzę, zaś w filmowy piątek dzieci obejrzały bajkę “Pinokio”. Mali europejczycy przez cały włoski tydzień świetnie się bawili, a już w następną podróż wybieramy się do Grecji.

Natomiast maluszki z Kubusiowej Krainy wybrały się do ojczyzny Indian, kowbojów, kojotów, bizonów i niedźwiedzi. Małe szkraby przez cały tydzień znakomicie bawiły się na Dzikim Zachodzie, a już a następnym tygodniu wyruszmy w podróż po Europie.

 

 

Zobacz galerię
img_6283.jpg
Galeria

Goedemorgen

Goedemorgen! W kolejną naszą podróż wybraliśmy się do Holandii. Mali Europejczycy jak zwykle pierwszego dnia poznali holenderskie symbole, zwyczaje, miasta oraz wykonali holenderską flagę. Dowiedzieli się, że Holandia to kraj wiatraków, tulipanów, chodaków i pysznych serów Gouda. Co ciekawe, wiatraki w Holandii nie były wykorzystywane tylko i wyłącznie do mielenie zboża na mąkę czy do produkcji prądu ale, z racji, że Holandia to kraj depresyjny, wykorzystywane były do osuszania terenu.

Dzieci wykonały piękne holenderskie wiatraki za pomocą pryskanej farby, dzięki czemu każdy wiatrak był inny i wyjątkowy. Ale to nie koniec atrakcji! Dzieci, po przeprowadzeniu eksperymentów dowiedziały się, jak to się dzieje, że wiatraki się obracają. Holandia nazywana jest krajem tulipanów nie bez powodu, bowiem jest ona największym eksporterem tych kwiatów na Europę. Wykorzystując piękną pogodę przedszkolaki na ogrodzie wykonały kolorowe holenderskie tulipany. Przedszkolny ogród na chwilę zamienił się w prawdziwe tulipanowe pole! W kulinarny czwartek dzieci przygotowały pyszne tradycyjne holenderskie speculaasy, mniam! Cały tydzień dzieci poznawały historię, zwyczaje, miasta i kulturę holenderską a już w następną podróż wybieramy się do Włoch.

Maluszki natomiast wybrały się w podróż do Ameryki Południowej. Aby przybliżyć dzieciom świat dzikich zwierząt żyjących w Amazonii oglądaliśmy filmy edukacyjne i czytaliśmy książki. Najmłodsi poznali m.in. papugę, krokodyla, kapibara, mrówkojada. Maluszki brały także udział w zajęciach kulinarnych – przygotowywały pyszne ciasteczka speculaasy. Amazońską piosenką pożegnaliśmy Amerykę Południową, a już w następną podróż wybieramy się do Ameryki Północnej.

Zobacz galerię
img_7590.jpg
Galeria

Bonne journee!

Aż co to była za niezwykła podróż! Dzieci w mienionym tygodniu wybrały się do Francji – kraju sztuki, mody i croissantów. Na początku mali podróżnicy poznali flagę i symbole francuskie. Przedszkolaki podzielone na trzy grupy: królów, szlachtę i lud wykonały flagę francuską, gdzie każda z grup używała koloru zgodnie z symboliką. Nie obyło się także bez podstawowych zwrotów grzecznościowych: bonne journee na przywitanie i au revoir na pożegnanie można było słyszeć przez cały tydzień.  Bardzo ciekawe dla dzieci okazały się zajęcia dotyczące zabytków i charakterystycznych miejsc we Francji – mali Francuzi i Francuzki łączyły w pary fotografie obiektów z ich nazwami. Odwiedziliśmy Luwr, Katedrę Notre Dam, Pałac i Ogród Wersalski, Łuk Triumfalny. Dowiedzieliśmy się, że najdłuższa rzeka to Loara, nad którą stoi piękny Zamek. Odbyliśmy bardzo ciekawą i interesującą podróż po zabytkach Francji, aby wreszcie na zakończyć udać się nad Lazurowe Wybrzeże. Ale to nie wszystko! Mali podróżnicy próbowali swoich sił przy budowaniu Wieży Eiffla z kubeczków. Dzieci w czasie francuskiej podróży obejrzały bajkę pt. „Dzwonnik z Notre Dam”, która opowiada historię o przyjaźni, miłości i tolerancji. Przedszkolaki w kulinarny czwartek upiekły pyszne francuskie rogaliki z owocami, budyniem i marmoladą. Były bardzo pyszne a zapach ciasteczek unosił się w przedszkolu przez długi, długi czas.
Ale i tak najlepsze miało dopiero nadejść! W piątek starszaki i średniaki wzięły udział w prawdziwym pokazie mody! Oj działo się, działo! Dzieci przebrane w piękne stroje z wielką gracją i profesjonalizmem spacerowały po czerwonym dywanie. Było super!…

Zobacz galerię