Galeria

Włochy

Dodano:

Buongiorno! W pierwszym tygodniu sierpnia wybraliśmy się do Włoch. Dzieci poznały włoskie symbole, zwyczaje oraz wykonały włoską flagę metodą malowania dziesięcioma palcami. Poznały wszystkie najważniejsze włoskie miasta: Rzym, Wenecję, Mediolan, Neapol i Pompeje. Dzieci dowiedziały się, że Pompeje zostały zniszczone przez erupcję wulkanu. Popiół wulkaniczny Wezuwiusza, który zasypał miasto, utrwalił budowle, przedmioty oraz niektóre ciała ludzi i zwierząt, co dzieci mogły obejrzeć na filmie edukacyjnym. Dzieci przeprowadziły także eksperyment z wulkanem.

Przedszkolaki poznały Pinokia – drewnianego pajacyka stworzonego przez włoskiego pisarza Carla Collodiego. W kulinarny czwartek dzieci upiekły pyszną włoską pizzę, zaś w filmowy piątek dzieci obejrzały bajkę “Pinokio”. Mali europejczycy przez cały włoski tydzień świetnie się bawili, a już w następną podróż wybieramy się do Grecji.

Natomiast maluszki z Kubusiowej Krainy wybrały się do ojczyzny Indian, kowbojów, kojotów, bizonów i niedźwiedzi. Małe szkraby przez cały tydzień znakomicie bawiły się na Dzikim Zachodzie, a już a następnym tygodniu wyruszmy w podróż po Europie.