Warunki lokalowe

Nasze przedszkole zostało stworzone na miarę XXIw. Jest przestronne, nowocześnie umeblowane i doskonale wyposażone w różnego rodzaju pomoce edukacyjne. Spełnia wszystkie wymogi postawione przez Unię Europejską gwarantujące bezpieczne i higieniczne warunki dla Waszych dzieci, a na wszystkie przedmioty znajdujące się na terenie placówki posiadamy atesty oraz certyfikaty.

BEZPIECZNE I HIGINIECZNE WARUNKI DLA PAŃSTWA POCIECH

Przedszkole posiada:

4 sale dydaktyczno-zabawowe – ciepłe, estetyczne, wyposażone w kolorowe zabawki (w tym liczne zabawki edukacyjne) oraz gry. Sale zostały stworze tak, aby w pełni zapewnić dzieciom bezpieczne i komfortowe warunki pracy:

 • powierzchnia sali przypadająca na każde z dzieci wynosi 2,5m2 , dzięki czemu dzieci swobodnie mogą się uczyć i bawić nie przeszkadzając sobie nawzajem
 • wysokość sal wynosi 3m – dzięki odpowiedniej wysokości w salach powietrze jest zawsze świeże. Ponadto sale są wietrzone (jednak tylko wtedy, gdy dzieci nie ma w sali- są na spacerze, w innej sali na zajęciach), a zamontowany w nich system wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej pozwala na usunięcie powietrza, które zostało zanieczyszczone i dostarczenie z zewnątrz budynku świeżego powietrza. Świeże powietrze jest bardzo ważne, bowiem zawarty w nim tlen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mózgu, wpływa na koncentrację i uwagę. Ponadto dzieci przebywając w dusznych, zatłoczonych pomieszczeniach, gdzie brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza szybciej mogą nabawić się infekcji.

PARAMETRY SAL ZGODNE Z WYMOGAMI POSTAWIONYMI PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ

 • w salach zapewnione jest oświetlenie o parametrach zgodnych z Polską Normą. Dodatkowo nasze duże okna dostarczają dzieciom naturalnego światła, jakim jest światło słoneczne. Często pomijamy ten aspekt przy wyborze przedszkola, a tymczasem to okna powinny być podstawowym wyposażeniem sali do nauki. Ich wielkość, rozmieszczenie i kształt przekładają się na zdrowie oraz prawidłowy rozwój dziecka. Światło dostarcza organizmowi witaminy D, a jego brak jest częstą przyczyną problemów ze wzorkiem. Światło dzienne wpływa również na lepszą wydajność pracy i poprawę efektywności dziecka
 • w salach zapewniona jest temperatura powietrza co najmniej 20oC, a na grzejnikach centralnego ogrzewania są umieszone osłony ochraniające dzieci przed bezpośrednim kontaktem z elementem grzejnym
 • nasze sale są klimatyzowane, co jest niezwykle ważne w upalne dni – dzieci te dni mogą spędzać w komfortowych warunkach, w odpowiedniej temperaturze dostosowanej do pomieszczenia, jak i do warunków panujących na zewnątrz (zbyt duża różnica temperatur nie jest korzystna, dlatego staramy się, aby klimatyzacja była odpowiednio ustawiona). W wysokich temperaturach źle wypoczywamy, nasze czynności są wolniejsze, a sprawność umysłowa i spostrzegawczość maleje, dzieci stają się marudne i bardziej rozdrażnione, dlatego klimatyzacja w upalne dni jest szczególnie zalecana

KLIMATYZOWANE SALE ZABAW NA UPALNE LETNIE DNI

 • aby zapewnić dzieciom wszechstronny rozwój oraz wysoki poziom kształcenia sale zostały wyposażone w innowacyjny sposób, w nowoczesne i trwałe zestawy do zabaw tematycznych. Zabawki mają wiele zalet. To dzięki nim dziecko odkrywa świat. Wiek dziecięcy jest charakterystyczny ze względu na to, że maluchy chcą dowiedzieć się jak najwięcej o otaczającym ich świecie. Dobrze, jeżeli doświadczenia zdobywają w sposób bezpieczny, tzn. posługują się zabawkami z atestem. Zaletą zabawek jest to, że uczą one zdolności manualnych oraz pomagają rozwijać koncentrację. Często też zacieśniają więzi między dziećmi , ponieważ wymagają wspólnej zabawy. Zabawki rozwijają również wyobraźnię. Dzieci bawiąc się nimi wymyślają różne zabawy i to właśnie dzięki temu stają się bardziej kreatywne, co przydaje się w późniejszym życiu. Zabawa z wykorzystaniem edukacyjnych zabawek jest bardzo ważną potrzebą psychologiczną i rozwojową dziecka. Bawiąc się maluch staje się mądrzejszy, przeżywa przyjemność, doskonali różne sprawności i umiejętności. Dlatego zabawa przy pomocy odpowiednich zabawek to najlepszy stymulator rozwoju.

LEPSZE, BO DREWNIANE: ABY DBAĆ O DZIECI PODCZAS CODZIENNEJ ZABAWY, NASZA PLACÓWKA POSIADA W WIĘKSZOŚCI ZABAWKI WYKONANE Z DREWNA. W DOBIE WSZECHOBECNYCH TWORZYW SZTUCZNYCH ZABAWKA DREWNIANA ZYSKUJE NOWĄ WARTOŚĆ. KONTAKT Z NATURALNYM, MIŁYM W DOTYKU GŁADKIM DREWNEM JAK DLA DZIECKA PRZYJEMNYM DOZNANIEM. KOLORYSTYKA DREWNIANYCH ZABAWEK JEST CZĘSTO STONOWANA, CO NIE ZNACZY WCALE – NUDNA. OGRANICZONA LICZBA BARW DZIAŁA NA DZIECI USPOKAJAJĄCO, GDYŻ NIE WYSTĘPUJE NADMIAR BODŹCÓW. WPROST PRZECIWNIE – PROSTA FORMA DOSKONALE POBUDZA DZIECIĘCĄ FANTAZJĘ.

Toalety dla dzieci znajdujące się bezpośrednio przy salach dydaktyczno-zabawowych przystosowane dla małych dzieci. Temperatura ciepłej wody doprowadzanej do urządzeń sanitarnych wynosi max. 40oC.

Kuchnię wyposażoną w niezbędny sprzęt kuchenny, dzięki któremu wszystkie pyszne posiłki przygotowywane przez catering rozkładane są na zastawę stołową dla dzieci

Szatnię dla dzieci, w której każde dziecko posiada półeczkę na ubrania czy pantofelki

Gabinet logopedyczny, gdzie obywają się indywidualne zajęcia terapii logopedycznej

W trosce o bezpieczeństwo Państwa pociech placówka posiadającą doskonałe zabezpieczenia p/pożarowe. Tak więc przedszkole posiada:

 • awaryjne oświetlenie ewakuacyjne
 • klatkę schodową, której szerokość wynosi 1,5m
 • urządzenie zapobiegające zadymieniu, służące do jego usuwania (tzw. klapa dymna)
 • drzwi przeciwpożarowe EI60
 • dwa wyjścia ewakuacyjne

DOSKONAŁE ZABEZPIECZENIE PRZECIWPOŻAROWE

Dobrze wiemy jak ważny dla dziecka jest pobyt na świeżym powietrzu. Oprócz kontaktu z naturą dziecko dotlenia organizm, dostarcza niezbędnej dawki ruchu i podnosi swoją odporność. Tak więc przedszkole posiada własny plac zabaw, który jest ogrodzony i tylko do użytku dzieci z naszego przedszkola. Bogato wyposażony w sprzęt i dużą piaskownicę zachęca dzieci do aktywnej zabawy.