Aktualności

Wpisy
Filtry
00.jpeg
Galeria

ANDRZEJKI 2021

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Przedszkolaki z Kubusiowej Krainy również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka! Zapraszamy zatem do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia 😀

Zobacz galerię
b9dbf828-a1b1-4ac0-bc28-9c77b7f1b400_1_105_c.jpeg
Galeria

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najmilszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś!
Dzieci:
  • poznały historię Święta Misia,
  • bawiły się przy piosenkach,
  • uczestniczyły w zabawach ruchowych, konkursach, quizach i zgadywankach,
  • wykonywały prace plastyczne.
 
Ale to nie wszystko! W przedszkolu został zorganizowany przegląd recytatorski „Kochamy Misie”. Była to znakomita okazja do zaprezentowania przed kolegami i koleżankami swoich umiejętności recytatorskich. Chętne dzieci wspólnie z rodzicami uczyły się wierszy o misiach, a efekty tej pracy zostały nagrodzone brawami i pamiątkowymi upominkami.
Dziękujemy Rodzicom dzieci biorących udział w przeglądzie za poświęcony czas na przygotowanie do tego wydarzenia 🙂
Zobacz galerię
1.jpg
Galeria

#BohaterON – włącz historię

Dzieci z zerówki w tym tygodniu wzięły udział w ogólnopolskim projekcie #BohaterON – włącz historę o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Zerówkowicze wedle programu obejrzeli przedstawienie kukiełkowe pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, po którym odbyli rozmowę na temat przedstawienia zyskując wiele informacji o życiu podczas wojny. Informacje te pomogły dzieciom utworzyć i zobrazować definicje takich pojęć, jak: wojna, pokój, patriota, bohater czy powstanie. Na koniec wszyscy stworzyli własną pacynkę myszy, które posłużyły przedszkolakom do odegrania scenek na temat rozwiązywania konfliktów. 

Zobacz galerię
1.jpeg
Galeria

Zajęcia PLASTYCZNO-SENSORYCZNE

Za nami już kolejne zajęcia PLASTYCZNO-SENSORYCZNE. Tym razem do zajęć zostały wykorzystane dary jesieni – liście, kasztany, żołędzie… 🙂
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji! 😀
Zobacz galerię
Aktualność

Narodowe Święto Niepodległości

Drodzy Rodzice,
 
w związku z uczestnictwem w akcji #SzkołaDoHymnu prosimy, aby dzieci w dniu 10.11.2021r. (środa) przyszły do przedszkola ubrane na galowo. 
 
W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości wspólnie o godzinie 11:11 zaśpiewamy hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. 
 
W tym dniu realizowane będą treści edukacyjne o charakterze patriotycznym.
1.jpeg
Galeria

Zajęcia OGRODNICZE

Nasze przedszkolaki zamieniły się na jeden dzień w prawdziwych ogrodników! Planowały, kopały, grabiły, sadziły… A wszystko po to, aby móc wczesną wiosną zachwycać się kolorowymi kwiatami 🙂 Wyczekujcie razem z nami efektów tej pracy! 🙂

Zobacz galerię