Galeria

Goedemorgen

Dodano:

Goedemorgen! W kolejną naszą podróż wybraliśmy się do Holandii. Mali Europejczycy jak zwykle pierwszego dnia poznali holenderskie symbole, zwyczaje, miasta oraz wykonali holenderską flagę. Dowiedzieli się, że Holandia to kraj wiatraków, tulipanów, chodaków i pysznych serów Gouda. Co ciekawe, wiatraki w Holandii nie były wykorzystywane tylko i wyłącznie do mielenie zboża na mąkę czy do produkcji prądu ale, z racji, że Holandia to kraj depresyjny, wykorzystywane były do osuszania terenu.

Dzieci wykonały piękne holenderskie wiatraki za pomocą pryskanej farby, dzięki czemu każdy wiatrak był inny i wyjątkowy. Ale to nie koniec atrakcji! Dzieci, po przeprowadzeniu eksperymentów dowiedziały się, jak to się dzieje, że wiatraki się obracają. Holandia nazywana jest krajem tulipanów nie bez powodu, bowiem jest ona największym eksporterem tych kwiatów na Europę. Wykorzystując piękną pogodę przedszkolaki na ogrodzie wykonały kolorowe holenderskie tulipany. Przedszkolny ogród na chwilę zamienił się w prawdziwe tulipanowe pole! W kulinarny czwartek dzieci przygotowały pyszne tradycyjne holenderskie speculaasy, mniam! Cały tydzień dzieci poznawały historię, zwyczaje, miasta i kulturę holenderską a już w następną podróż wybieramy się do Włoch.

Maluszki natomiast wybrały się w podróż do Ameryki Południowej. Aby przybliżyć dzieciom świat dzikich zwierząt żyjących w Amazonii oglądaliśmy filmy edukacyjne i czytaliśmy książki. Najmłodsi poznali m.in. papugę, krokodyla, kapibara, mrówkojada. Maluszki brały także udział w zajęciach kulinarnych – przygotowywały pyszne ciasteczka speculaasy. Amazońską piosenką pożegnaliśmy Amerykę Południową, a już w następną podróż wybieramy się do Ameryki Północnej.