Aktualności z:

9 kwietnia 2025

Wpisy
Filtry
img_2438.jpeg
Galeria

PIERWSZY KROK W KOSMOS / ŚWIETLNE ZAJĘCIA

Na ostatnich zajęciach w ramach realizacji projektu „PIERWSZY KROK W KOSMOS”  zaprosiliśmy zerówkowiczów w podróż na planetę XYZ w odległej galaktyce. Tam natrafiliśmy na świecące kamienie i gwiezdny pył. Nie obyło się również bez spotkania z kosmitami. Aby jednak wrócić na Ziemię konieczne było uzupełnienie zbiorników paliwem rakietowym, z czym przedszkolaki sobie świetnie poradzili 😀
 
Te zajęcia były świetną okazją do przetestowania naszych nowych stolików świetlnych. Według obecnych metod nauczania światło odgrywa istotną rolę w procesie uczenia. Dzięki świetlnym zajęciom możemy działać polisensorycznie – stymulujemy zmysł wzroku i dotyku, rozwijamy funkcje poznawcze.  Wykorzystywanie paneli i stolików świetlnych stwarza również przyjemną atmosferę – światło wpływa uspokajająco i rozbudza ciekawość dzieci. Dzięki temu możliwe jest jeszcze lepsze zaangażowanie przedszkolaków w proces uczenia się. Zabawa światłem to również dobry sposób na przełamanie strachu przed ciemnością. 
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 🙂
 
Zobacz galerię
1.jpeg
Galeria

DZIEŃ MOTYLA

„Lata nad łąką piękny jak kwiat, swoim kolorem zachwyca.
I zapomina w mig cały świat, że wcześniej była to gąsienica…”
 
Nie tak dawno nieco dokładniej przyjrzeliśmy się barwnym i pożytecznym owadom, a wszystko to za sprawą obchodzonego 14 marca DNIA MOTYLA. Dzięki zaproponowanym aktywnością dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą oraz podszkolić zmysły. 
 
Dodatkowo grupa średniaków w ramach projektu „SENSOMOTORYKA dla dziewczynki i chłopczyka” wyczarowała wielobarwne motyle wykorzystując SENSOkartony oraz farbowane ziarna ryżu i ciecierzycy. Praca z wysypywankami okazała się świetną zabawą, a dzieci z niesamowitą starannością i cierpliwością przyklejały ziarna na wcześniej pomalowane SENSOkartony.
 
Zabawy tego typu pobudzają czucie głębokie, są doskonałym wstępem do nauki pisania i rysowania. Kontakt z naturalnymi ziarnami lub innym materiałem o ciekawej fakturze w trakcie uzupełniania wysypywanki sensorycznej oswaja dzieci z dotykaniem różnych przedmiotów. Taka zabawa sensoryczna prowadzi do stopniowego przyzwyczajania dzieci do najrozmaitszych wrażeń zmysłowych związanych z dotykiem, a przy okazji jest doskonałą okazją do ćwiczenia koncentracji i precyzji. 
 
Zobacz galerię