Galerie - Rok szkolny

2014 - 2015

Wpisy
Filtry
img_1995.jpg
Galeria

Dzień sportu

13 sierpnia 2015r. w „Kubusiowej Krainie” przedszkolaki obchodziły Dzień Sportu .

W tym dniu dla dzieci przygotowano mnóstwo konkurencji sportowych, dzięki którym każdy przedszkolak mógł sprawdzić swoją siłę, szybkość, wytrzymałość, zwinność a także cierpliwość. Mali sportowcy rzucali do celu, strzelali gole, pokonywali tory przeszkód, przenosili piłeczkę na talerzykach, tak aby nie upadła. Wszyscy poradzili sobie jednak z każdą konkurencją doskonale! Mimo zmęczenia, dobre humory nie opuszczały przedszkolaków do końca dnia, a w nagrodę za udział w zawodach każdy mały sportowiec otrzymał medal i słodycz – tak dla uzupełnienia straconych kalorii 🙂

Dzień Sportu miał na celu pokazanie dzieciom, jak ważna jest aktywność fizyczna w życiu każdego człowieka. Uprawianie sportu daje nie tylko mnóstwo radości, sprawne i zdrowe ciało. Uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnych słabości i wiary we własne możliwości. To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole. 

Zobacz galerię
img_7896.jpg
Galeria

Afrykański dzień

Wakacyjnych przygód ciąg dalszy. Tym razem jesteśmy w dzikiej Afryce. Dzieci, aby przenieść się na Czarny Ląd musiały pokonać magiczny tunel.  Po dotarciu do Afryki dzieci wysłuchały wiersza o afrykańskich zwierzętach, przysłuchiwały się mowie tam-tamów, śpiewały i tańczyły do muzyki charakterystycznej dla tego kontynentu. Każdy przedszkolak pod koniec  afrykańskiej podróży wykonał pracę – starszaki i średniaki wykonały podobiznę lwa, zaś maluszki metodą 10 palców wykonały ogromnego hipopotama. Dzieci tego dnia dowiedziały się ciekawych historii dotyczących życia ludzi i zwierząt zamieszkujących ten  wspaniały kontynent i z pewności wrócimy tutaj jeszcze nie raz!

Zobacz galerię
img_1927.jpg
Galeria

Wakacyjna wycieczka

Dnia 17 lipca odbyła się wakacyjna wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Dzieci przy pięknej pogodzie zwiedziały Park, podziwiały, głaskały i dokarmiały leśne zwierzęta. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz lotu Bielika Amerykańskiego. Dzieci wróciły do przedszkola uśmiechnięte i zadowolone z udanej wycieczki.

Zobacz galerię
img_1050.jpg
Galeria

Dzień pirata

3 lipca w Kubusiowej Krainie odbył się dzień pirata. Tego dnia w przedszkolu zaroiło się od małych i większych Korsarzy. Na przedszkolaków czekało mnóstwo fantastycznych morskich przygód! Najpierw wysłuchaliśmy historię piratów – Ozziego i Johnego. Potem odnaleźliśmy list, który zostawił nam Ozzy – z niego dowiedzieliśmy się, że w przedszkole ukryty jest skarb. Po drodze do skarbu czekało na nas wiele niespodzianek: musieliśmy odgadnąć pirackie zagadki, odnaleźć części mapy. Podczas poszukiwań przetrwaliśmy sztorm, łowiliśmy ryby i odparliśmy atak wygłodniałych rekinów. Z ostatniej wskazówki dowiedzieliśmy się, że to w ogrodzie przedszkolnym ukryty jest skarb, który trafi w nasze ręce dopiero wtedy, gdy będziemy iść drogą zaznaczoną na starej mapie. Dzieci krok, za krokiem podążały według wskazówek z mapy. W końcu udało nam się odnaleźć skarb, którym okazał się kuferek…ale co to! Kuferek był pusty. Był w nim tylko kolejny list. Okazało się, że skarb czeka na nas w lodówce, a są nim pyszne lody, doskonałe na wakacyjną, letnią pogodę!

Popołudniu nadszedł czas na zabawę w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci pluskały się w basenach, bawiły się przy stołach wodnych.

Wszyscy bawili się wyśmienicie i z pewnością każdy przedszkolak na długo zapamięta ten dzień.

Zobacz galerię