Aktualność

Wiosenny zestaw ćwiczeń – zabawy i aktywności dla dzieci

Dodano:

Hej, hej Przedszkolaki!

Dzisiaj czeka na Was nie lada wyzwanie!😀🙌 Nadszedł czas, aby wspólnie trochę poćwiczyć! ⚽️🏀🏓🏆Przygotowaliśmy dla Was wiosenny zestaw ćwiczeń. A więc do dzieła!😀🙌

☀️ ptaki wracają do gniazd – zabawa z elementem ćwiczeń ramion. Dziecko, udając ptaka, „lata” po pomieszczeniu (dłonie ułożone na ramionach). Na klaśnięcie, dziecko szuka sobie gniazda (dziecko wybiera sobie miejsce w pomieszczeniu i przykuca). Zabawę można powtórzyć kilka razy 🙂

☀️ żabki i bocian – dzieci naśladują żabie podskoki – odbijanie się do przodu z przysiadu podpartego – oraz odgłosy żab. Na hasło rodzica „bocian idzie”, dzieci – żabki, umykają przed nim do stawu (wyznaczone miejsce w rogu pomieszczenia).

☀️ spacer po ogrodzie – ustawiając stopę za stopą dziecko spaceruje wzdłuż skakanki lub przyklejonej taśmy np. malarskiej, próbując nie spaść na ziemię.

☀️ wiosenne kwiatki – ćwiczenie dużych grup mięśniowych. Dziecko maszeruje po pomieszczeniu, rozglądając się i szukając wiosennych kwiatów. Co jakiś czas schylają się, by je powąchać. Wykonują naprzemiennie skłony i wyprosty.

☀️wiatraczki na wietrze – wzmacnianie mięśni rąk. Dziecko wykonuje krążenia ramionami w przód, najpierw jedną ręką, później drugą, a następnie oburącz.

☀️wiosenna relaksacja” – ćwiczenie relaksacyjno-oddechowe. Dziecko kładzie się na plecy. Robiąc wdech, unosi ręce za głowę, a z wydechem układa je z powrotem wzdłuż ciała.

Miłej zabawy! Jesteśmy pewni, że świetnie sobie poradzicie ze wszystkimi zabawami! 😀🙌