Aktualność

Stwory-Głodomory – zabawy i aktywności dla dzieci

Dodano:
Drogie Przedszkolaki,
 
 • Zapraszamy Was do wysłuchania piosenki o…. Stworach- Głodomorach! Zanim posłuchajcie, zastanówcie się czego może dotyczyć treść utworu? Jak myślicie, co to są Stwory – Głodomory? Czy mieszkają na naszej planecie?
  https://www.youtube.com/watch?v=x2ikpURw0iQ
 • Słuchaliście uważnie? Jeśli tak, to bez trudu odpowiecie na poniższe pytania:
  – Gdzie zamieszkały Stwory – Głodomory?
  – Jak wyglądały?
  – Na co miały apetyt?
  – O czym zapominali ludzie, gdy spieszyli się do pracy?
  – Co uwielbiały Stwory- Głodomory?
  – Jak przedszkolaki karmiły Stwory?
  – Czym tak naprawdę są Stwory – Głodomory?
 • Każdy ze Stworów – Głodomorów żywi się innym pokarmem, to bardzo ważna informacja! Głodomory nie lubią kiedy ktoś wrzuca im pokarm innych pożeraczy! Przyjrzyjcie się uważnie stworom, postarajcie się zapamiętać jakie pokarmy lubią najbardziej, czyli jakie śmieci wyrzucamy do danych koszy. Widzieliście takie kosze w swojej okolicy?
 • Sprawdźcie swoją wiedzę na temat segregacji odpadów i ekologii – zagrajcie w gry edukacyjne: https://www.smieciopolis.opole.pl/gry/… 
  Po kliknięciu w link, pojawi się zestaw gier i zabaw, a w nich miedzy innymi:
  – kolorowanka z Wróżką Odpadusią,
  – gra memory,
  – segregacja śmieci do właściwych pojemników,
  – sudoku,
  -gra planszowa online.
 • Na koniec specjalne zadanie dla Wszystkich Przedszkolaków! Jesteście gotowi? Aby ochronić Ziemię, należy najpierw zadbać o nasze najbliższe otoczenie. W jakiej kondycji są Wasze pokoje? Poukładajcie i posegregujcie swoje przedmioty i zabawki.
 • A dla starszych przedszkolaków… Kto z Was słyszał słowo RECYKLING ? To proces, dzięki któremu zmniejszamy ilość śmieci, a stare produkty zyskują nowe życie. Pokolorujcie obrazek zgodnie z kodem, a dowiecie się jak wygląda znak oznaczający recykling. Poszukajcie go na opakowaniach, które macie w domu. 
 
Powodzenia!