Zajęcia dodatkowe

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą i ciekawą ofertą zajęć dodatkowych! 

Cyberbystrzaki

– Co to jest tablica interaktywna?
– „To jest taki duży tablet na ścianę”
                                           – Jaś, 5 lat

Sprzęty i gadżety elektroniczne zdominowały świat, dlatego prawidłowe zapoznanie dzieci z aspektami multimedialnymi jest nieodzownym elementem współczesnej edukacji. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, jakie stawia XXI wiek przed dziećmi, w przedszkolu odbywają się zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Tablica interaktywna jako ciekawa pomoc dydaktyczna, wspomaga pracę nauczyciela i ukierunkowuje dziecko na celowe i efektywne wykorzystanie zdobyczy współczesnych osiągnięć technologicznych. Zabawa z tablicą interaktywną rozwija percepcję wzrokowo- słuchową, spostrzegawczość i logiczne myślenie oraz pozwala samodzielnie rozwiązywać zadania z natychmiastową oceną. Dzieci ćwiczą pamięć i koncentrację oraz same mogą określić związki przyczynowo- skutkowe.  Interaktywność absorbuje dziecko, angażuje jego zmysły – wzrok, dotyk, słuch. Rozwija umiejętność wykonywania złożonych poleceń, co z kolei aktywizuje myślenie abstrakcyjne.

Dzięki programom multimedialnym wykorzystywanych do pracy na tablicy interaktywnej skorelowanych z innymi pomocami edukacyjnymi i tematami zajęć możemy wpierać rozwój umiejętności matematycznych i polonistycznych dzieci. Dzieci na tablicy interaktywnej mogą zagrać w ciekawe gry edukacyjne, ułożyć puzzle, rozwiązać zagadki i rebusy, wykonać ćwiczenie grafomotoryczne czy pisać jak na kartce z zeszytu. Ta rewelacyjna pomoc edukacyjna, swoją szeroką gamą możliwości zachęca dzieci do nauki, pracy i zabawy, a te chętnie podejmują wszelkie multimedialne działania.

Przedszkole posiada dwie tablice interaktywne, dzięki czemu zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej prowadzone są w każdej grupie wiekowej – w 3,4,5,6-latkach. Nauczyciel wdraża programy edukacyjne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej we właściwy sposób odpowiadający treściom nauczania i wychowania. Starannie selekcjonuje i tworzy własne propozycje programowe oraz stosuje metody pracy, które rozwijają ciekawość poznawczą dzieci. Poprzez zajęcia z tablicą interaktywną pragniemy ułatwić naszym wychowankom adaptację do warunków szkolnych i pracę w nowej cyfrowej rzeczywistości, która wkracza we wszystkie dziedziny życia.

Robotyka

Podczas zajęć najstarsze przedszkolaki wprowadzone zostaną w fascynujący świat robotyki, gdzie zdobywają wiedzę z zakresu konstruowania i programowania. Dzieci konstruują, budują i programują roboty z wykorzystaniem edukacyjnych zestawów LEGO Education® WeDo i tablicy interaktywnej.  Zajęcia z robotyki to doskonała okazja do rozwijania kompetencji informatycznych i technicznych, kreatywności, wyobraźni przestrzennej, zdolności manualnych oraz umiejętności logicznego myślenia i planowania. Podczas zabawy z modelami LEGO Education® WeDo dzieci pobudzają swoją wyobraźnię niezbędną w świecie matematyki, informatyki i techniki. Zajęcia z robotyki pozwolą dzieciom pewniej i łatwej wejść w trudny świat przedmiotów ścisłych w szkole.

Mistrzowie kodowania

 „Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? Co on oznacza? Na te i wiele pytań przedszkolaki odpowiadać będą na zajęciach z kodowania. Zabawy z kodowaniem wprowadzają dzieci w świat programowania – zagadnienia programistyczne można wdrażać już od najmłodszych lat podczas zabaw bazujących na aktywności dzieci. Dzieci, przy użyciu odpowiednich materiałów edukacyjnych, uczą się logicznego myślenia i zasad współpracy.

Kuchcikowo

Zajęcia kulinarne, podczas których przygotowujemy z dziećmi różne smakołyki. Dzieci w czasie zajęć uczą się przede wszystkim prawidłowych zasad żywienia, zasad higieny i zasad bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego, różnych technik kulinarnych, posługiwania się sztućcami i nawyków kulturalnego zachowania się przy stole.

Plastuś

Plastyka jest jedną z podstawowych form ekspresji twórczej, w której dziecko ma możliwość wyrażania emocji i przeżyć w toku swojej aktywności. Twórczość plastyczna w dużej mierze wpływa na prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka i sprzyja redukowaniu napięć emocjonalnych, uspokaja, daje dużo radości i satysfakcji. Ze względu na liczne korzyści płynące z zajęć plastycznych są one nieodzownym elementem pobytu dziecka w przedszkolu. Zajęcia organizowane są w taki sposób, aby każdy przedszkolak miał możliwość indywidualnego i swobodnego wypowiadania się za pomocą prac plastycznych. Przedszkole dysponuje dużą ilością różnych środków i materiałów plastycznych, co to daje dzieciom możliwość lepszego odwzorowania myśli i uczuć na papierze.

Dodatkowo podczas codziennych zajęć dzieci uczestniczą w ćwiczeniach grafomotorycznych, logorytmicznych, psychomotorycznych, tanecznych oraz teatralnych