Aktualność

Jak dbać o Ziemię? – zabawy i aktywności dla dzieci

Dodano:
Dzień dobry Przedszkolaki, jesteście gotowi na wspólną naukę i zabawę? Myślimy, że tak 🙂 A więc zaczynamy! 😀
 • Na początek rozwiążcie rebus – jego rozwiązanie to bohaterka tego tygodnia 🙂 Starsze dzieci próbują rozwiązać zadanie samodzielnie, – młodsze nazywają obrazki przedstawione na zdjęciu i je kolorują, a rodzice wpisują literki i odczytują dzieciom hasło.
 • Znacie ją na pewno, ale co robicie, żeby była uśmiechnięta i czuła się dobrze, dbacie o nią? W tym tygodniu, drogie Przedszkolaki, zdobędziecie wiadomości na temat ochrony przyrody, czyli EKOLOGII. Dowiecie się, jak można dbać o naszą planetę – uwierzcie to proste, chcecie się przekonać?
 • Obejrzyjcie film edukacyjny. Oceńcie postępowanie Eko Malińskich i Brudasińskich.
  https://www.youtube.com/watch?v=PYd88-RyaLs
  – Która rodzina podejmuje działania ekologicznie, a która nie?
  – W jaki sposób Eko Malińscy przyczyniali się do ochrony środowiska?
 • Wy też możecie dbać o przyrodę! Obejrzyjcie ilustracje. Następnie narysujcie ekologiczną rodzinę z bajki i ich dom wykorzystując dostępne materiały w domu: kredki, pastele, farby, itd.
 • Mamy dla Was wyzwanie, jak przystało na strażnika przyrody, nie będzie zbyt łatwe, ale Wy na pewno sobie z nim świetnie poradzicie. Każdego dnia przez cały tydzień na jednym płatku kwiatka narysujcie, co pozytywnego zrobiliście dla przyrody. Na środkowym płatku – narysujcie swój portret. Na koniec tygodnia poproście rodziców, aby wysłali zdjęcia Waszych „ekologicznych kwiatów” na przedszkolnego maila. Ze zgromadzonych prac powstanie w przedszkolu kolaż.
 
Powodzenia!