Aktualność

Gimnastyka w kurniku – zabawy i aktywności dla dzieci

Dodano:
W piątkowy poranek zapraszamy wszystkie przedszkolaki do gimnastyki… w kurniku 😀  Pamiętajcie o właściwym stroju i bezpieczeństwie!
 
  • WYSIADUJEMY JAJKA – Rodzic rozkłada woreczki – „jajka” na podłodze, a zadaniem dziecka – „kurki” jest bieganie po sali tak, by nie nadepnąć na woreczek. Na hasło rodzica „kurka” musi szybko usiąść na jakimś „jajku”.
  • ZBIERAMY JAJKA– Dziecko i rodzice stoją w kole w odpowiedniej odległości od siebie i podają sobie woreczki – „jajka”, wykonując skręt raz w prawo, raz w lewo, szybko i powoli, w zależności od podanego przez rodzica rytmu.
  • NIE UPUŚĆ JAJKA! – Dziecko maszeruje z wyprostowanymi plecami, trzymając woreczek na głowie. Na hasło rodzica pochyla głowę i stara się złapać woreczek tak, jakby to było jajko.
  • KUKURYKU – Dziecko maszeruje po kole z woreczkiem w ręce. Na hasło: kukuryku zatrzymuje się i podrzuca woreczek, po czym stara się go złapać.
  • GŁODNE KURKI – Dziecko siada na dywanie z wyciągniętymi przed siebie nogami. Pomiędzy bosymi stopami ma woreczek. Na hasło rodzica próbuje przybliżyć do siebie palcami stóp woreczek. Gdy mu się to uda, powtarzają ćwiczenie.
  • NA GRZĘDZIE – Dziecko – kura kuca wzdłuż krawędzi dywanu. Na dźwięki grzechotki „kura budzi się” – porusza się po pokoju z lekko ugiętymi kolanami i rękami zgiętymi w łokciach. Na ciszę ponownie wraca „na grzędę”. Zabawę powtarza kilka razy, a na koniec siada w siadzie skrzyżnym i przez chwilę głęboko oddycha.
 
Przygotujcie teraz dowolne klocki i stwórzcie swoją własną zagrodę. Wykorzystajcie maskotki, figurki zwierząt lub przygotujcie je sami – pokolorujcie sylwety zwierząt, wytnijcie je i przyklejcie na karton (sylwety odnajdziecie w załączniku) 😀
 
Powtórzcie i uporządkujcie zdobyte wiadomości oglądając filmy edukacyjne:
 
Życzymy dobrej zabawy!
Do zobaczenia w poniedziałek! 😀