Galeria

„Zabawa w Stumilowym Lesie” – Święto Kubusia Puchatka

Dodano:

14 października 1926 roku wydana została w Londynie książka pt. ”Kubuś Puchatek”. Od tego czasu aż po dzień dzisiejszy, dzieci na całym świecie zachwycają się przygodami zabawnego misia o bardzo małym rozumku…20 stycznia 2014 r. „Kubusiowa Kraina” jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przemieniła się w Stumilowy Las, a wszystko to za sprawą zorganizowanego w tym dniu Święta Kubusia Puchatka.

Przedszkolaki wraz z paniami nauczycielkami świętowały urodzinki Kubusia, podczas których nie zabrakło pysznego tortu z podobizną solenizanta, zabaw, piosenek, oraz tańców. Dzieci poznały historię pluszowego misia, zapoznały się szczegółowo z jego wyglądem, przyjaciółmi – nie zabrakło także pysznego miodku. Bo jak każdy wie, Kubuś uwielbia miodek i my także musieliśmy spróbować jego przysmaku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne poprowadzone przez panią plastyk, podczas których dzieci zaznajomiły się z ubiorami i cechami charakteru bohaterów z książki.

Zabawa była jak z bajki… dlatego dzieciom żal było kończyć zabawę. Ale głowa do góry! Za rok znów będziemy świętować kolejne urodziny przyjaznego misia 🙂