Galeria

Przyszła już wiosna!

Dodano:

Wiosna już przyszła!

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi.
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni.
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…

Pierwszy dzień wiosny w Kubusiowej Krainie rozpoczął się przedstawieniem o tematyce ekologicznej pt. „Wielkie sprawy małej żaby”. Dzieci za sprawą niezwykłej scenografii przeniosły się na leśną polanę, nad rzekę gdzie poznały wesołą żabkę, mądrego krokodyla i trzy zabawne smoki. Postacie uczyły przedszkolaków właściwego stosunku do przyrody oraz pokazały, że życie w przyjaźni jest łatwiejsze i bardziej kolorowe.

Po przedstawieniu dzieci uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku: wysłuchały listu od Pani Wiosny, stworzyły ekologiczną Panią Wiosnę, śpiewały, tańczyły.

Tego dnia dopisywała pogoda i tak wszyscy wesołym korowodem wyruszyliśmy aby pożegnać zimę. Przedszkolaki głośno wykrzykiwały: „Żegnaj zimo na rok cały, dzisiaj wiosnę już witamy!”.

Dzieci podczas spaceru musiały szukać pierwszych oznak wiosny. Znalazły przebiśniegi, krokusy, śnieżyce, usłyszały śpiew ptaków, zobaczyły jaskółki.

Po powrocie do przedszkola nadszedł czas na ‘rozebranie’ Marzanny. Sukienka z papieru, naszyjnik z makaronu, marchewki, włoski z wełny, kwiatki z plastikowych zakrętek trafiły do pudeł kolejno oznaczonych:  papier, plastik i odpady organiczne. Dzieci z segregacją śmieci poradziły sobie bez problemu. BRAWO!

Tego dnia przedszkolaki bardzo dużo się  nauczyły:  co robić aby zostać przyjacielem przyrody, jak wykorzystać z pozoru już niepotrzebne rzeczy, czy segregacja śmieci jest ważna dla naszej planety.

Dzieci spisały się na medal. GRATULUJEMY! 🙂