Galeria

Projekt: „SWOJE CIAŁO POZNAJEMY I O ZDROWIU DUŻO WIEMY”

Dodano:
11 kwietnia w ramach projektu „SWOJE CIAŁO POZNAJEMY I O ZDROWIU DUŻO WIEMY” grupa zerówkowiczów gościła ratownika medycznego 😀
  • Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy, których celem było kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zaznajomienie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi.
  • W trakcie zajęć Pani Monika wyjaśniła na czym polega jej praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Dzieci z zaciekawieniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku.
  • Na koniec przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, a także przystąpiły do zajęć praktycznych na prawdziwym fantomie.
  • Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że przedszkolaki poczuły się „małymi ratownikami”, a co więcej – na pamiątkę wspólnych zajęć każdy zerówkowicz otrzymał „Medal Małego Ratownika”. Dzieci podziękowały Pani Ratownik za wizytę oraz wręczyły drobny upominek.
Pani Monice składamy serdeczne podziękowanie za poświęcony czas i ciekawe przekazanie wiedzy dotyczącej pracy ratownika medycznego 🙂