Galeria

Dzień pszczółki

Dodano:

12 i 13 maja obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień pszczółki”. O tym, jak bardzo pożyteczny i pracowity to owad oraz jak ważne jest jego znaczenie w przyrodzie wie każdy dorosły, a teraz dowiedziały się o tym także wszystkie dzieci z Kubusiowej Krainy. 12 maja przedszkolaki udały się na wycieczkę do pasieki. Tam Pan Henryk opowiedział dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Pszczelarz opowiedział o życiu i zwyczajach pszczół, jak zbierają pyłek, czym się żywią. Dzieci zobaczyły mały ul i plastry miodu, mogły z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarza. Przedszkolaki zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Poznały odżywcze właściwości oraz walory smakowe miodów. 
13 maja nastąpił ciąg dalszy przygód z pszczółką w roli głównej. Dzieci poznały historię zabawnej pszczółki Mai, obejrzały jeden z odcinków jej przygód. Dodatkowo dzieci obejrzały filmy edukacyjne dotyczące życia pszczół- z nich dowiedziały się, że w ulu rządzi królowa, która składa jajka, że pszczoły żywią się nektarem kwiatowym, i że trzeba je dokarmiać cukrem oraz o tym, jak spędzają zimę. Dzieci miały do wykonania zadania przy użyciu tablicy interaktywnej – ćwiczenia wszystkim bardzo się podobały i dzieci z wielką chęcią podejmowały się ich realizacji. Na zakończenie przedszkolaki wykonały piękne pszczółki. 
To były dni pełne pracy, ale przy tym także i świetnej zabawy, a Panu Henrykowi serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i cenną lekcje o tych niezwykłych owadach! 🙂