Aktualność

EKOkulturalne przedszkolaki – zabawy i aktywności dla dzieci

Dodano:

Witajcie Przedszkolaki,

przed nami ostatni dzień związany z EKOLOGIĄ.

 • Na początek sprawdzimy, co zapamiętaliście z ostatnich zajęć – spróbujcie rozwiązać zagadki ekologiczne:
  https://zagadkidladzieci.net/…/Ekologiczne+zagadki+dla…
 • Wiecie już, jak dbać o Ziemię i dlaczego warto dbać o przyrodę, jak segregować śmieci, a cz wiecie, co znaczy być EKOKULTURALNYM? Posłuchajcie piosenki pt. Ekokultura:
  https://www.youtube.com/watch?v=6jIaQJIaNCs
 • Teraz dowiecie się, czym są produkty ekologiczne, będzie zdrowo i kolorowo! Obejrzyjcie film, słuchajcie uważanie, a zostaniecie ekspertemi w dziedzinie ekologicznych produktów!
  https://www.youtube.com/watch?v=7_2NNcSqu5w&t=328s
 • Proponujemy wykonanie potrawy z wykorzystaniem zdrowych produktów, np. pyszne i słodkie szaszłyki owocowe lub koreczki z serem i warzywami. Wykorzystajcie te produkty, które aktualnie macie w domu. Pamiętajcie o higienie i ostrożnym korzystaniu z przedmiotów i urządzeń kuchennych. A potem… zjedzcie przygotowane danie ze smakiem!
 • Jeżeli pogoda dopisze, wybierzcie się na spacer. Zabierzcie ze sobą worek i rękawiczki jednorazowe. Jeśli zobaczycie, że teren jest zaśmiecony, leżą butelki, papierki czy inne śmieci-pozbierajcie je, by zadbać o rośliny i zwierzęta tam żyjące.
 • A czy Wasze Ekologiczne kwiaty są już gotowe? Pamiętajcie o wysłaniu ich na przedszkolnego maila. Mamy nadzieję, że nasz skrzynka pocztowa zamieni się w kolorową łąkę!
 
Do zobaczenia w poniedziałek, widzimy się już wszyscy w przedszkolu 😀