Aktualność

Bezpieczne wakacje – zabawy i aktywności dla dzieci

Dodano:

Drogi Przedszkolu,

jak wiadomo, już wkrótce wakacje! 😀  Mamy nadzieję, że będzie to dla Ciebie radosny i dobrze spędzony czas, ale aby tak się stało musimy przypomnieć sobie kilka zasad bezpieczeństwa 🙂

Na początek połącz zasady bezpiecznych wakacji z właściwymi ilustracjami. Przypominamy, że kliknięcie w obrazek skutkuje jego powiększeniem 🙂 https://learningapps.org/watch?v=pqfsutgi220

Wakacyjne zasady najłatwiej zapamiętać śpiewając piosenkę. Zapraszamy Cię do wysłuchania utworu pt. „Bezpieczne wakacje”:
https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM , a następnie odpowiedz na pytania:

  • Jakie zasady bezpieczeństwa zostały wymienione w piosence?
  • Dlaczego należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa?
  • Kto musi przestrzegać zasad bezpieczeństwa?

A co, jeśli pomimo przestrzegania zasad bezpieczeństwa wydarzy się coś niedobrego? 🙁 Czy potrafiłbyś wezwać odpowiednie służby? Jakie znasz numery alarmowe? Dla utrwalenia numerów alarmowych, wykonaj kartę pracy – określ, do jakich służb porządkowych należą te pojazdy (młodsze dzieci sylabizują ich nazwy, a starsze próbują je wygłoskować). Następnie zakoloruj pole z właściwym numerem alarmowym i pokoloruj pojazdy. 

Popatrz teraz na ilustracje – oceń, co się na nich wydarzyło – kto i gdzie potrzebuje pomocy oraz jakie służby należy wezwać. Spróbuj przeprowadzić rozmowę z rodzicem w taki sposób, jakbyś naprawdę wzywał pomoc. 

Powodzenia!

Numery alarmowe

Zawał serca

Utrata przytomności

Uwięziony pies w samochodzie

Pożar