Przedszkolaku, czy jesteś gotowy na ostatnie ćwiczenia w tym tygodniu? Mam nadzieję, że tak! 😀

Każde dziecko jest inne, ale wszystkie łączy jedno – zabawa! 😀

Na początek, na rozgrzewkę, zapraszam Cię w podróż po krajach świata! Jakie środki lokomocji znasz? Wymień je! Czym masz ochotę podróżować? Samolotem, pociągiem, motorówką, a może samochodem? 🙂

Poruszaj się po pokoju tak, jakbyś naprawdę sterował wybranym środkiem lokomocji, a po krótkiej chwili odwiedź kolejne kraje i poruszaj się w rytm usłyszanej muzyki
https://learningapps.org/watch?v=p6s77n5xj20

Wódź indiańskiej wioski, Orle Pióro, zaprasza Cię do siebie!
Wykonuj kolejne ćwiczenia i pamiętaj o dokładnym wykonywaniu każdego ruchu:

  • kup bilet – zabawa orientacyjno-porządkowa -biegaj swobodnie po pokoju. Na hasło rodzica: kup bilet! ustaw się przed nim i przybij „piątkę”. Powtórz ćwiczenie kilka razy.
  • ciężki plecak – ćwiczenia dużych grup mięśniowych -maszeruj po pokoju w różnych kierunkach i naśladuj dźwiganie ciężkiego plecaka – chodź na ugiętych kolanach, ręce trzymaj wzdłuż tułowia.
  • droga do wioski – zabawa z elementem skoku – spaceruj po pokoju i udawaj przedzieranie się przez gąszcz, wykonując naprzemienne wymachy ramion. Na hasło rodzica: strumyk podskakuj obunóż do przodu i tyłu.
  • w indiańskiej wiosce – zabawa bieżna z elementem marszu – przygotuj kartki w czterech kolorach – rozłóż kartki w czterech kątach pokoju – to tipi, czyli domy Indian. Gdy rodzic uderza rytmicznie w dłonie, wychodzisz na spacer po wiosce. Na przerwę zatrzymujesz się, przykładasz ucho do podłogi i oczekujesz hasła od rodzica, czyli nazwy koloru, które zostanie wypowiedziane szeptem. Gdy tylko je usłyszysz musisz jak najszybciej znaleźć odpowiednie tipi. Za każdym razem możesz próbować dotrzeć do domu innym sposobem, np. na czworakach, tyłem, na palcach, na piętach, czołgając się itp.
  • odpoczynek po podróży – zabawa wyciszająca – połóż się na podłodze na plecach. Z zamkniętymi oczami odpoczywasz po długiej podróży. Spokojnie oddychasz, nabierasz powietrze nosem i wypuszczasz ustami.

Mamy nadzieję, że masz jeszcze w sobie dużo siły, bo to jeszcze nie koniec dzisiejszych zabaw! Jeśli masz ochotę możesz rozwiązać kilka gier interaktywnych:

Miłego weekendu! 😀